КНП

КНП "Хмельницький обласний протипухлинний центр" ХОР

md_banner_s.png
м. Хмельницький
вул. Пілотська, 1
29009
(096) 065-82-85 ресепшн
(0382) 65-82-85 реєстратура

Відділення хіміотерапії

Відділення хіміотерапії

Хіміотерапевтичне відділення Хмельницького обласного протипухлинного центру відкрите 7 червня 1983 року.

На час відкриття у відділенні працював один лікар, перший завідувач - Горобець В'ячеслав Миколайович. З роками штат відділення збільшувався, в теперішній час воно сформувалося як невід’ємна частина єдиної онкологічної служби області.

На сьогодні  у відділенні працює 5 лікарів, 12 медичних сестер, 10 молодших медичних сестер. Відділення розраховано на 55 ліжок.

Очолює роботу відділення - лікар онколог вищої кваліфікаційної категорії Чекерда Ганна Іванівна. 

Старша медична сестра – Присліцька Тетяна Олексіївна 

Лікарі відділення:          

  • Базилевич Н.А. - лікар-онколог вищої кваліфікаційної категорії

  • Реган О.М. - лікар-онколог першої кваліфікаційної категорії

  • Дробнер Г. Г. - лікар-онколог 

  • Шовган - Нємой Н.Д., лікар-онколог

Якщо згадати хронологію лікування онкологічних пацієнтів, то на початку в арсеналі хіміотерапевтів було лише декілька протипухлинних препаратів, або цитостатиків - циклофосфан, тіотеф, вінкристин.

Сучасний міжнародний стандарт хіміолікування полягає у застосуванні складних схем з 3-6 препаратів - це так звана поліхіміотерапія. І вже стає нормою застосування цитостатиків нового покоління - мітоксантрона, таксола, гемзара, кампто.

Висока онкологічна захворюваність стимулює значну кількість досліджень, покликаних вишукати найкращі, на даному етапі розвитку клінічної онкології, підходи до терапії онкологічних захворювань. Попри те, що хірургія залишається дуже важливим методом у лікуванні онкологічних захворювань, постійно підвищується внесок у загальний успіх консервативних методів, зокрема хіміотерапії і гормонотерапії.

Хіміотерапія відіграє суттєву роль у комплексному лікуванні онкологічних захворювань. 

Метод хіміотерапії застосовують при проведенні радикального та паліативного лікування онкологічних пацієнтів.

На теперішній час,  окрім використання сучасних ефективних цитостатиків, хіміотерапевтичне відділення  Хмельницького обласного протипухлинного центру  здійснює лікування онкохворих таргетними , гормональними та імунними препаратами.

У відділенні отримують лікування пацієнти з пухлинами грудної, черевної порожнини, сечостатевої системи, грудної залози та шкіри, заочеревинного простору, саркомами кісток та м’яких тканин, а також при метастатичному ураженні печінки, легень, головного мозку. Пацієнти отримують неоад’ювантну (передопераційну), ад’ювантну (післяопераційну) та паліативну медикаментозну терапію солідних пухлин. Застосовуються сучасні схеми та методи введення препаратів, в тому числі, тривалі інфузії із застосуванням інфузійних помп та інфузоматів, венозних порт-систем.

Під час вибору методу лікування хворого враховуються результати імуногістохімічного, імуноферментного, генетичного досліджень. Це дозволяє проводити сучасну терапію, не тільки посилаючись на вітчизняні та міжнародні стандарти та протоколи, але й здійснювати персоніфікацію лікування.

Застосування терапії супроводу дозволяє звести до мінімуму токсичні прояви та побічні реакції.

 Щороку у відділенні отримує лікування понад 3000 пацієнтів.

Обгрунтування по торгах Реконструкція приміщень структурних підрозділів будівлі 20UA-2022-01-20-002931

Лікарі відділення

Завідуюча Відділенням хіміотерапії, лікар-онколог вищої кваліфікаційної категорії.
Лікар-онколог вищої кваліфікаційної категорії.
Лікар-онколог вищої кваліфікаційної категорії.
Лікар-онколог спеціаліст.
Старша медична сестра Відділення хіміотерапії.
Клінічний онколог, спеціаліст.