Відділення радіоізотопної діагностики Хмельницького обласного онкологічного диспансеру, як самостійне, існує з 1988 року (організоване на базі радіоізотопної лабораторії, яка працювала з 1975 р. в складі радіологічного відділення) і є єдиним в області, де з метою діагностики та лікування застосовують відкриті радіоактивні ізотопи.
Радіонуклідні дослідження мають таки характерні якості:
необхідність проведення певної діагностичної процедури обґрунтовується лікарем відповідної кваліфікації, що займається медичною практикою, на основі медичних показань (прийом на обстеження проводиться тільки за направленням);
добре переносяться хворими (не дають алергічних реакцій);
висока чутливість (до 95%);
можна використовувати для динамічного спостереження;
не травматичні;
не потребують особливої підготовки (звичайний фізіологічний режим);
проводяться дорослим та дітям любого віку;
проводяться у стаціонарних і в амбулаторних умовах;
порівняно з іншими методами медичної візуалізації (рентгенодіагностикою, комп’ютерною томографією) дози променевого навантаження на пацієнта менші - використовуються низькоенергетичний радіоактивний препарат технецій – 99м;
мають унікальну можливість виявляти так звані “функціональні порушення” без виражених клінічних симптомів;
всі препарати постачаються Українським Державним Виробничим Підприємством «Ізотоп», зареєстровані та сертифіковані.
Протипокази для радіодіагностичних процедур: вагітність та годування груддю.
У відділенні проводяться обстеження:
1.Сканування усього скелету (остеосцинтіграфія) - є однією з найінформативніших методик діагностики пухлинних уражень кісток і належить до”золотого” стандарту, так як дозволяє виявити патологічний процес на раніх стадіях (на 6-12 місяців раніше рентгенологічного дослідження) та оцінити зміни зразу у всьому скелеті.
Основна задача остеосцинтіграфії: пошук метастазів та оцінка розповсюдженості процесу.
2. Динамічна реносцинтіграфія - порівняно з іншими методами медичної візуалізації (рентгенодіагностикою, коп’ютерною томографїєю, УЗД та іншими) радіонуклідна діагностика нирок має унікальну можливість неінвазивно виявляти так звані “фукціональні порушення”, яким властивий перебіг без виражених симптомів і які завжди випереджають структурно-анатомічні зміни. На сьогодні сцинтіграфічні методи дослідження нирок широко увійшли в арсенал клінічного обстеження хворих з різною патологією.
3. Сканування щитоподібної залози:
при підозрі на вузлові форми зобу (по накопиченню є “холодні” “теплі” “гарячі” вузли щ/з);
при підозрі на загрудиний зоб;
при диференціальній діагностиці пухлинних утворень в ділянці шиї;
з метою післяопераційного контролю.
В 2001 році у відділенні встановлено однофотонний емісійний комп”ютерний томограф (ротаційна гама-камера ГСК–301Т), призначений для медичних діагностичних досліджень, які ґрунтуються на одержанні зображення розподілу радіоактивного нукліда в різних органах і системах організму з послідуючою обробкою даних на комп”ютері.
Графік роботи відділення: з 8-30 до 14-30
Тел.: 65-70-66; 068- 9847113