КНП

КНП "Хмельницький обласний протипухлинний центр" ХОР

md_banner_s.png
м. Хмельницький
вул. Пілотська, 1
29009
(096) 065-82-85 ресепшн
(0382) 65-82-85 реєстратура

Відділення радіонуклідної діагностики

Відділення радіонуклідної діагностики

Відділення радіоізотопної діагностики Хмельницького обласного онкологічного диспансеру, як самостійне, існує з 1988 року   (організоване на базі радіоізотопної лабораторії, яка працювала з 1975 р. в складі радіологічного відділення) і є єдиним в області, де з метою діагностики та лікування застосовують відкриті радіоактивні ізотопи.

Протягом 2022-2023 років у закладі проведено повну реконструкцію відділення радіонуклідної діагностики, закуплено та встановлено систему візуалізації однофотонної емісійної комп’ютерної томографії NM/СТ 860 зі сканерами виробництва компанії GE Healthcare. Цей апарат є представником найновішої генерації подібних систем серії преміум-класу, завдяки новітнім технологічним рішенням призначений до роботи в умовах високого пацієнтопотоку, є основою підвищення продуктивності праці у відділені клінічної візуалізації. Ефективні технології в два рази знижують дозу опромінення пацієнта, порівняно зі стандартними протоколами КТ і ОФЕКТ-сканування. Ергономічна конструкція і велика апертура гентрі (70 см) у поєднанні з автоматизацією обладнання значно скорочують час отримання зображень, що підвищує комфорт пацієнта.

Ця інтегрована технологія здобула статус загальновизнаної для оптимізації діагностичних можливостей звичайної сцинтіграфії, підвищення її чутливості та специфічності та надає важливу додаткову інформацію для диференційної діагностики ділянок доброякісного та злоякісного походження, що потенційно суттєво впливає на клінічне ведення пацієнта. Комбіноване зображення дає послідовну функціональну інформацію ОФЕКТ та анатомічну інформацію КТ, що отримується протягом одного дослідження. Це дозволяє зменшити потребу в застосуванні повторних або додаткових діагностичних методів. Такий підхід є клінічно ефективним та економічно виправданим, тому він протягом останніх років набуває широкого поширення та інтенсивного розвитку в усьому світі.

Обстеження, що можливо проводити на даному обладнанні включені у більшість протоколів діагностики, стадіювання, рестадіювання та контролю ефективності променевого, хіміотерапевтичного лікування та радіонуклідної терапії онкологічних хворих. До прикладу, питання ступеня ураження кісткової системи залишається найважливішим для онкологічних хворих. Адже від раннього виявлення та поширеності метастатичного ураження скелета (дане обладнання дозволяє виявити ділянки підвищеного метаболізму при мінімальній (5–10%) ремодуляції кісткової тканини, яка проявляється на кілька місяців раніше, ніж структурні зміни, доступні для конвенційної рентгенографії, КТ, магнітно-резонансної томографії), вірогідності ускладнень (патологічних переломів, компресії спинного мозку) залежать вибір ефективної лікувальної тактики і прогноз захворювання. Обладнання має широкий спектр застосування. В онкології це остеосцинтіграфія для виявлення метастазів в кістки, сцинтіграфія з туморотропними радіофармпрепаратами для діагностики злоякісних новоутворень головного мозку, молочних залоз, легень, щитоподібної залози, м`якотканинних пухлин (зокрема голови та шиї), медулярного раку щитоподібної залози, нейроендокринні новоутворення будь- якої локалізації (карциноїд легень, кишківника, пухлини підшлункової залози, феохромоцитома, аденоми гіпофіза). Широкий спектр його використання для визначення суміжних патологій та використання в галузі ендокринології, ортопедії-травматології, ревматології, кардіології, нефрології, трансплантології, неврології та нейрохірургії.

Зазначене обладнання дозволить вивести рівень діагностики на європейські та світові стандарти, збільшити спектр діагностичних обстежень, адже потребу в них мають як мешканці Хмельницького, Хмельницької області так і суміжних регіонів України в яких відсутнє подібне обладнання.

Графік роботи відділення: з 8-30 до 14-30

Тел.: 65-70-66; 068- 9847113

Публічна інформація:

Річний план закупівель -зі змінами (2022 р.) Система ОФЕКТ, з ротаційним детектором

Річний план закупівель -зі змінами (2022 р.) Система ОФЕКТ, з ротаційним детектором — II

Лікарі відділення

Завідувач відділення радіоізотопної діагностики.