КНП

КНП "Хмельницький обласний протипухлинний центр" ХОР

md_banner_s.png
м. Хмельницький
вул. Пілотська, 1
29009
(096) 065-82-85 ресепшн
(0382) 65-82-85 реєстратура

Персоніфікація променевої терапії

При проведенні якісної променевої терапії велике значення має не тільки якісне сучасне обладнання, але і вміння використовувати всі існуючі потужності на 100%. Для початку променевої терапії необхідно чітко визначити розміщення пухлини в організмі, провести так звану топометричну підготовку, розрахувати умови та час опромінення конкретної ділянки, і, що найважче, точно перенести всі розрахунки на пацієнта. Для цього у Хмельницькому обласному протипухлинному центрі проводиться топометрична підготовка практично кожного пацієнта з використанням комп’ютерної томографії, при якій пацієнт вкладається саме так, як буде проводитись опромінення, на поверхні тіла кріпляться рентген контрастні мітки, за допомогою системи лазерів виводиться планований рівень пухлини та визначається об’єм сканування.
1.jpg
2.jpg
Всі отримані дані записуються на CD - диск, а потім вводяться в спеціальну комп’ютерну програму. В КНП "Хмельницький обласний протипухлинний центр" використовується програма для планування PLANW- 2000,  якою ми користуємося з 2012 року, і можемо стверджувати, що вона дозволила практично позбавитись променевих ускладнень, значно зменшити променеві реакції та досягнути видимо кращих результатів лікування, особливо при лікуванні пухлин прямої кишки, ЛОР - органів та грудної залози у жінок.
Наводимо приклад етапів процесу планування на плануючій системі PLANW-2000
  • Лікар променевий терапевт визначає необхідний об’єм опромінення для кожного конкретного пацієнта (згідно даних, отриманих за допомогою КТ-обстеження).
3.jpg
1. Контурування пухлини пацієнта в плануючій програмі PLANW-2000

  • Після контурації йде власне планування опромінення: підбір кількості полів та їх напрямку так, щоб вся пухлина отримала максимальну дозу, а суміжні органи та структури мінімально можливу. 

4.jpg
5.jpg
2. 3-D модель плану опромінення пухлини.
  • Променевий терапевт оцінюючи вибрані умови опромінення бачить, що в опромінення попадає повністю вся пухлина.
  • Йде оцінка охоплення пухлини дозою опромінення (90% пухлини повинно отримати 90% дози – це міжнародний стандарт, до якого прагне кожний план лікування)
6.jpg
3. План опромінення пухлини з розподілом доз.  
  • І найголовніше – нанести складений план на пацієнта, і повторювати це щоразу,  при проведенні кожного сеансу опромінення. Для цього необхідно щоразу чітко відтворювати положення пацієнта саме так,  як при проведенні комп’ютерної томографії (КТ). А для чіткого виведення центру пухлини використовуються попередні контрольні рентгенконтрастні мітки та система аналогічних лазерів.
7.jpg
Тільки командна робота рентген-лаборанта кабінету КТ, лікаря – рентгенолога, медичного фізика, лаборантів кабінету гамма-терапії та променевого терапевта, який об’єднує всіх, систематизує отриману інформацію та приймає остаточне рішення щодо кожного конкретного пацієнта дозволяє нам максимально ефективно провести променеву терапію, та допомогти Вам, нашим пацієнтам.